Archiv autora: Jitka Jakešová

Přejeme Vám ze srdce překrásné Vánoce, zdraví, štěstí, lásku a úsměv na tváři, ať se Vám v novém roce všechno vydaří!

Užijte si vánoční prázdniny a nezapomeňte přijít 3. ledna znovu do školy!

2. místo Barbory Mičkalové v AJ v okrese

Gratulujeme žákyni 7. C Barboře Mičkalové k úspěchu v okresním kole Konverzační soutěže v anglickém jazyku, kde prokázala své výborné znalosti i komunikační dovednosti. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme hodně chuti do dalšího studia angličtiny.

1. den ve škole

Podívejte se na nezapomenutelný den našich prvňáčků ve škole.

Návštěva kadetů americké armády

Začátkem týdne naši školu navštívilo několik kadetů americké armády. Budoucí vojáci se v České republice účastní programu založeném na kulturním porozumění a jazykovém zdokonalování (The Cultural Understanding & Language Proficiency Program).

Poznávací zájezd do Anglie s výukou

Termín: 28. listopadu – 4. prosince 2015 Program: Londýn, Westminster, Buckingham Palace, Picadilly, Trafalgar, London Eye, Tower Bridge, Madame Tussaud´s Museum, Stonehenge, Babbacombe Model Village, Plymouth, Aquarium, Dartmoor, Postbridge, … Přihlášky: okamžitě u p. uč. Smrčkové

Jak jsme se opět potkali – Netradiční jazyková soutěž pro hranické školy na ZŠ 1.máje

Rok se s rokem sešel a my jsme opět nominovali svá želízka v ohni do anglické soutěže s názvem „What about a bit of English?“

Edison

Navštívili nás stážisté z Gruzie, Jordánska, Turecka, Indie a Thajska, kteří  hravou formou prezentovali zajímavosti o svých zemích. Děti tak měly možnost lépe porozumět kulturním odlišnostem, náboženským zvykům i historii. Přednášky probíhaly především na druhém stupni, jedinečná příležitost se však

Otvírání hřiště

Tak jsme se konečně dočkali!!!  Máme nové hřiště a může si zahrát fotbal, košíkovou, házenou i tenis nebo si zasprintovat, skočit do dálky či vrhnout koulí. Možná z nás bude nový Bolt, Fibingerová, Nedvěd nebo snad Čech? 1. školní den

1. den našich prvňáčků ve škole

„Až za kopcem slunce vstane, ať neleze za mráček, musí vidět, co se stane, už je ze mě prvňáček.“ Nejen tato básnička nás provázela náš první školní den. Podívejte se, jak nám to slušelo zde.

Seznam věcí pro prvňáčky

Věci, které bude Vaše dítě potřebovat do I.třídy (není potřeba mít s sebou hned 1.září):