Týden zdraví

Výsledek obrázku pro týden zdravíDružina ZŠ 1. Máje realizovala program Týden draví. Během těchto dní jsme navštívili sanitky, ordinaci paní Kolářové, zašli jsme se podívat do lékárny i zdravé výživy. Dozvěděli jsme se jak pečovat o své tělo i zdraví.

Na přednášce o zdravé výživě jsme se dozvěděli co nám prospívá a čeho by jsme se měli vyvarovat. Zjistili jsme, že svačinky můžou být jak chutné tak i zdravé a rovnou jsme se o tom ujistili při ochutnávce.

Jak správně reagovat při neštěstí a jak sebe i ostatní ošetřit jsme se dozvěděli od studentů SZŠ, kteří nám přišli vše názorně ukázat. Procvičili zda známe všechny potřebné informace, které jsou zapotřebí k přivolání pomoci a umožnili nám vyzkoušet ošetření a postupy při zranění.

Velkým zážitkem byla možnost vyzkoušet, co vše musí denně zvládat lidé s postižením zrakovým, sluchovým nebo tělesným. Okusili jsme jak těžké je pohybovat se na vozíčku, kreslit a psát bez rukou. Se zakrytýma očima jsme skládali hmatové puzzle, psali Breilovým písmem, navzájem jsme si vyzkoušeli vodit nevidomého se slepeckou holí a dokonce jsme hráli hmatové pexeso. Měli jsme možnost vidět a vyzkoušet Pichtův psací stroj i se přesvědčit o užitečnosti hladinky, která pomáhá nevidomým nepřelít. Krásnou přednášku jsme zakončili rozloučením pomocí znakové řeči.

Děkujeme za spolupráci s paní Kolářovou, SZŠ, nemocnicí Hranice, paní Martinkovou a vzdělávacímu programu Buďme kamarádi, těšíme se na další rok a další krásné zážitky.

Share Button