Výměnný pobyt žáků v Polsku

Výsledek obrázku pro Konstancin-Jeziorna logoMinulý týden navštívili žáci šestých ročníků partnerské město KonstancinJeziorna, které se nachází poblíž polského hlavního města. Děti byly ubytovány v rodinách svých polských kamarádů, které pro ně celý týden připravovaly pestrý program. Během pobytu jsme navštívili základní školu v Konstancinu, kde jsme měli možnost nahlédnout do hodin a také se přímo zúčastnit hodiny výtvarné výchovy a angličtiny. Prohlédli jsme si budovu školy i přilehlý areál a zahráli si korfbal v místní tělocvičně. I když české děti hru vůbec neznaly a hrály ji úplně poprvé, porazili jsme po napínavém boji domácí tým 6:5. Odpoledne jsme byli zasvěceni do moderního sportu Nordic-walking a strávili soutěžní odpoledne v parku. Další den jsme i přes velkou nepřízeň počasí vyrazili do městečka lemovaného řekou Vislou, Kazimierz Dolny, přezdívaného také Český Krumlov. Prohlédli jsme si přírodní i historické monumenty města a projeli jsme se vyhlídkovým autobusem. Poslední výletní den jsme strávili v samotném hlavním městě – Varšavě. Prohlídka historického centra a následné nákupy v obchodním centru byly tečkou za naší návštěvou u polských kamarádů. Následovalo už jen balení, dojemné loučení a bezproblémový odjezd domů do Hranic. Hostitelské rodiny se o naše děti celý týden pečlivě, laskavě a zodpovědně staraly. Budeme se těšit na příští rok, kdy nás na oplátku navštíví žáci a učitelé z Konstancin-Jeziorna a my jim jejich starost, pohostinnost a přátelskost budeme moci vrátit.

Share Button