Vídeň

Související obrázekSešli jsme se časně ráno u bočního vchodu naší školy. V rychlosti jsme si zkontrolovali pasy a nastoupili do autobusu. Cesta byla vcelku svižná. Po čtyřech hodinách v autobuse jsme vystoupili u nádherného barokního zámku Schönbrunn. Zde jsme si prohlédli rozsáhlé zahrady, impozantní Neptunovu fontánu a mohli jsme vyšplhat až k nádherné Glorietě.Poté jsme jeli do samotného historického centra Vídně. Procházkou přes Hofburg, římské ruiny a hlavní náměstí Stephansplatz jsme došli k největšímu gotickému chrámu ve Vídni – Stephansdomu. Kdo chtěl, mohl vyšlapat 323 schodů a rozhlédnout se po celé Vídni, kdo nechtěl, navštívil chrám a památky v okolí. Ještě na nás čekala nákupní ulice Mariahilfestraße a obchody nejen s jídlem. Čas velmi rychle běžel a nás čekal vrchol našeho zájezdu – zábavní park Prater. Zde bylo mnoho rozmanitých a různých atrakcí. Všechny vypadaly zajímavě a také byly! Každý si šel na to, co ho nejvíce lákalo, na výběr bylo  nespočet adrenalinových zážitků. Třeba jízda na horské dráze, kolotoče točící se ve velké rychlosti, či výšce – prostě věci stvořené k tomu, aby vám bylo špatně. A také mnoho strašidelných domů, ze kterých šla hrůza cítit na metry daleko. Myslím, že každý si našel to, co ho bavilo a každý si to zde užil. Plni zážitků jsme se vraceli domů.  Po návratu na nás již čekali rodiče a my se už těšili, jak se s nimi o všechny naše zážitky podělíme.

Za všechny žáky Matyáš Filler, 7.B

Share Button