Hledáme své kořeny přírodní i kulturní v Hustopečích nad Bečvou

Ve dnech 25. – 26. října jsme se zúčastnili posledního setkání v rámci česko-polského projektu, tentokrát pod heslem OCHUTNEJME A POZNEJME SVÉ TRADIČNÍ PRODUKTY. Základní škola v Hustopečích pro nás nachystala řadu zajímavých aktivit, díky kterým jsme strávili velmi příjemné dva dny. Poznali jsme zámek, kostel, muzeum řeznictví, nakoukli jsme do výroby tradičních pecáků, zhotovili jsme si svíčky z medových plástů a vyzkoušeli různé druhy medu. Ve škole jsme upekli jablkový štrúdl, nakrouhali a natlačili zelí, nakrmili husu a ochutnali tradiční pokrmy jako je například svatomartinská husa, šulánky s mákem nebo i různé polské pochoutky. Zasportovali jsme si ve zbrusu nové hale, zúčastnili se výlovu rybníka a seznámili se s biohospodařením na farmě Zdenka, kde jsme se napili čerstvě nadojeného mléka. Poznali jsme nové kamarády a vytvořili si nová přátelství. Moc děkujeme všem organizátorům, Hranické rozvojové agentuře a paní Olze Vilímkové.

Fotogalerie zde: https://photos.app.goo.gl/A91CthE5uvkFcxHf6

Share Button