6. ročník na výpravě za mamuty.

Související obrázekDlouho jsme se těšili na den, kdy vyrazíme na dějepisnou exkurzi „Hurá za mamuty“ do Muzea Komenského v Přerově. Počasí nám od rána přálo, takže cesta do muzea byla hezká procházka. V muzeu už na nás čekala paní průvodkyně. Chvíli nás seznamovala s řádem muzea a hned potom mohla exkurze začít. Do pravé ruky nám dali lano a levou rukou jsme svírali rameno člověka před námi. V zástupu jsme vešli do neznámé černé místnosti. V úplné tmě jsme konečně došli na místo. Zjistili jsme, že je to nějaký sklepní prostor. Tam už pro nás byly připraveny podložky na sednutí. Posadili jsme se podél zdí místnosti. Před námi uprostřed místnosti byla skleněná podlaha, pod kterou se skrývaly kostry lidí a části mamuta. Například lopatky a zuby. Byli jsme seznámeni s tím, že se jednalo o hromadný hrob. Vědci se domnívají, že došlo k epidemii. Potom nám paní průvodkyně posílala různé zajímavé předměty jako pravěké náhrdelníky a náramky, kterými se kdysi zdobili muži i ženy. V místnosti jsme si také prohlédli vystavené exponáty ve vitrínách. Ve vedlejší místnosti, do které jsme se přesunuli, byly vystavené mamutí kly a rekonstruované pravěké obydlí. Ve třetí, pro nás poslední, místnosti byla vystavena keramika a kostry tzv. skrčenců. V závěru prohlídky jsme si mohli vyzkoušet práci archeologů. K práci jsme měli na pomoc štětečky, dřevěný nožík a nakonec motyčku. Podařilo se nám vyhrabat pazourky, kameny a úlomky kostí. Tím naše exkurze skončila. Rozhodně jsme si naši exkurzi všichni do jednoho užili a ostatním žákům vřele doporučujeme!

Zuzana Brázdová – žákyně 6.C

Share Button