Žákyně ZŠ 1.máje jsou mistryně České republiky ve florbale

Ve čtvrtek 28.3.2019 odjely žákyně ZŠ 1.máje Hranice plné očekávání na republikové kolo ve florbale mladších žákyň, které se konalo v daleké Mladé Boleslavi.
Po dlouhé cestě a čekání jsme vstoupily na palubovku trochu nervózní a soupeřky z Mladé Boleslavi toho hned využily. V tomto zápase jsme jsme prohrály 2:6, ale zklamání netrvalo dlouho. Čekaly nás soupeřky ze Žarošic(okres Kyjov), které vedly v zápase nad Mladou Boleslaví, ale zápas nakonec skončil remízou a nám to dalo naději k postupu do semifinále.
Věděly jsme, že musíme holky ze Žarošic porazit a s tímto úkolem jsme vstoupily do zápasu. Ale nezačaly jsme dobře a hned na začátku jsme prohrávaly 0:2, pak 0:3 a vypadalo to s námi bledě. Naší bojovností a trpělivostí jsme zápas otočily na svoji stranu a vyhrály 4:2.
Všichni v hale byli překvapeni naším obratem. Ve skupině, která byla mnohem vyrovnanější a náročnější, jsme obsadily 2.místo.
V pátek nás tak čekalo semifinále s vítězkami druhé skupiny. Na zápas jsme se těšily, věřily si a výborným herním výkonem jsme hráčky ZŠ Edvarda Beneše z Prahy porazily s přehledem 5:2 a postoupily tak do vysněného finále.
Během turnaje nás označili jako překvapení turnaje, protože v prvních zápasech jsme neukázaly, co všechno umíme. Každým zápasem jsme svůj herní výkon zlepšovaly a ten nejlepší jsme předvedly ve finále.
Ve finále jsme opět narazily na favorizované hráčky z Mladé Boleslavi. Tyto hráčky vyhrávaly hravě svá utkání, a tak se předčasně viděly jako vítězky. Favoritkami tak byly ony, ale naše vůle a chuť po vítězství byla veliká a splnění snu tak blízko. Do zápasu jsme vstoupily výborně.
Po chvilce jsme vedly 2:0, to nás uklidnilo a neustále hnalo do dalších akcí. Výborným výkonem celého týmu jsme porazily soupeřky z Mladé Boleslavi a s obrovskou radostí převzaly pohár a medaile pro vítěze. Jsme šťastné, že jsme svoji cestu dotáhly až do vítězného konce a staly se mistryněmi České republiky pro rok 2018 – 2019.
Děkujeme všem za podporu našeho týmu a moc si vážíme toho, že můžeme takto úspěšně reprezentovat naši školu.
V příštím roce se budeme snažit titul obhájit.

Sestava týmu:
Brankářka: Vašková Veronika
Hráčky: Kubalčíková Nela, Částečková Adéla, Klinkovská Klára, Pospíšilová Karolína, Posoldová Kamila, Jašíková Markéta, Skálová Eliška, Pilíšková Monika, Pospíšilová Natálie a Kozáková Monika
Trenér: Částečková Markéta

Share Button