Anglie

Před nedávnem jsme se vrátili z týdenního pobytu v rozkvetlé a jarem provoněné Anglii. Během našeho výletu jsme zvládli navštívit vše, co ostrovy nabízí – atmosféru anglického venkova i ruch velkoměsta.

Po dlouhé cestě autobusem se nám při příjezdu u královské observatoře Greenwich z mlhy postupně rozkrývaly krásy hlavního města. Ranní procházka parkem nás dovedla k řece Temži, kde jsme nastoupili na loď a dopluli k známému mostu Tower Bridge a pevnosti Tower of London. Prohlédli jsme si korunovační klenoty a zbrojnici a potom jsme na nedalekém náměstíčku nakoupili suvenýry a ochutnali proslulé fish and chips.
K večeru nás už očekávaly naše hostitelské rodiny, u kterých jsme trávili následující 3 noci a rána.

Jedno dopoledne jsme měli možnost strávit výukou angličtiny s místními lektory, kterou jsme si moc užili a mohli vypilovat svou angličtinu. Poté následovala návštěva centra Londýna. Autobusem jsme projížděli kolem nejznámějších pamětihodností města a část odpoledne strávili v muzeu voskových figurín Madamme Tussaud’s. Pro většinu z nás bylo největší zajímavostí a problémem zároveň vůbec rozpoznat, jestli se jedná o figurínu nebo reálnou postavu. Celý den jsme završili nákupy suvenýrů a návštěvou v pro mnohé vysněném Primarku.

Protože jsme si chtěli od ruchu velkoměsta na chvíli odpočinout vydali jsme se následující den na celodenní výlet do malebné anglické vesničky. Rozkvetlá krajina, typické anglické domky a poklidná atmosféra na nás dýchala ze všech koutů. Pokračovali jsme procházkou po křídových útesech a užívali si krásné slunečné počasí. Do přímořského letoviska Brighton jsme dojeli autobusem a po návštěvě muzea Sealife, po procházce po mole a ochutnávce fish and chips jsme ukončili den na nákupní třídě. Obrovské nadšení tady u dětí vzbudil obchod Poundland, kde za 1 libru nakoupili spoustu typických anglických dobrot, suvenýrů a dárků.

Ještě před odjezdem jsme se na celý den vrátili do centra Londýna. Ranní procházka kolem katedrály St. Paul’s a návštěva Tate Modern Gallery pro nás byla opravdovým zážitkem. Co nás ale opravdu uchvátilo bylo 4D kino u slavného londýnského oka a taky projížďka na samotném London Eye. Z výšky jsme si mohli prohlédnout všechny mrakodrapy a známé budovy a sídla jako Houses of Parliament nebo Buckinghamský palác. Při procházce po nábřeží kolem řeky Temže jsme náhodou natrefili na promo akci pořádanou k filmu Shazam, kde si děti mohly zdarma vyzkoušet různé atrakce a vyhrát ceny. Návštěvou náměstí Piccadilly Circus, Leicester Square a Trafalgar Square jsme náš pobyt na ostrovech dokoupením suvenýrů a občerstvení dokončili.

Plni dojmů a zážitků jsme se vraceli autobusem ke škole, kde nás v sobotu večer očekávaly už naše skutečné rodiny. Celý večer i následující dny jsme pak vyprávěli o všem, co jsem prožili a co nás nadchlo. Ukazovali jsme jim fotky z míst, která jsme navštívili a přivezli hromady dárečků a suvenýrů. Doufáme, že se brzy na podobný výlet budeme moci opět vydat. O Anglii a jejím hlavním městě jsme toho spoustu věděli už z hodin angličtiny, ale měli jsme výbornou možnost si vše vyzkoušet a poznat na vlastní kůži. Takové dojmy a zážitky, které máme, nám ještě dlouho zůstanou a zkušenosti nám nikdo nevezme.

  

 

 

    

 

 

 

 

   

 

 

 

    

 

 

 

 

    

 

 

 

 

 

 

Share Button