I PŘES KORONAVIRUS PROJEKT SONIAA POKRAČUJE

Krokoměry ve škole, díl I.
V tomto školním roce 2020/2021 pokračuje naše škola v celorepublikovém projektu SONIIA. Cílem projektu je sledování pohybové aktivity a sedavého chování žáků českých základních škol. Letošní rok díky mimořádným opatřením slibuje zajímavé výsledky. Každý žák zapojený do projektu dostal z Fakulty tělesné kultury v Olomouci zapůjčený fitness náramek s krokoměrem. Zapůjčený náramek museli žáci spárovat s mobilní aplikací Garmin Connect a následně provést registraci v aplikaci Fitrockr. Tam si již porovnávají své počty kroků s dalšími třídami ve škole a s dalšími zapojenými základními školami, například v Poděbradech nebo Vsetíně.

V tuto chvíli je v naší škole registrováno nad 90 žáků, s postupem času by to mělo být ještě víc. Letošního projektu se účastní žáci šestých a sedmých ročníků.
Nejvíce registrací zvládla třída 6.B, kde se již měří 21/22 zapojených žáků. Minulý týden nachodil v této třídě nejvíce ROMAN HORVÁTH s 103 433 kroky.
V 6.A je zaregistrováno 19/25 žáků, vítězem minulého týdne se stal s 90 324 kroky JAROSLAV NAVRÁTIL.
Ve třídě 6.C registraci zvládlo 6/19 žáků. Nejlepší žák této třídy je LUKÁŠ ZÁMRSKÝ celkem s 22 496 kroky.
V 6.D je aktivních 11/13 žáků. Zde byl nejúspěšnější žák minulého týdne JAROMÍR JIŘÍČEK s 22 496 kroky.
V sedmých ročnících je komunikace horší, jelikož se v rámci distančního studia třídy nepotkávají s vedoucí tohoto projektu p.uč. Macháňovou. Každopádně zde si třídy minulý týden vedly následovně:
Z třídy 7.A byla nejlepší ELIŠKA MADĚRYČOVÁ (60 008 kroků).
Z třídy 7.B byl nejlepší TOMÁŠ CHALÁNEK (56 595 kroků).
Z třídy 7.C byl nejlepší JAKUB RYŠÁNEK (43 857 kroků).
Z třídy 7.D byla nejlepší KLÁRA KORYČANKOVÁ (83 235 kroků).
Jakou mají žáci motivaci?
Každý týden odměňujeme nejlepší žáky z každé třídy jedničkou z TV.
Pochvalu třídního učitele získá 8 nejlepších žáků v absolutním pořadí.
A aby toho nebylo málo- třída, která bude mít na konci měřeného období nejvíce kroků (pokud to situace umožní) pojede na konci školního roku na speciální výlet.
Tak kdo vyhraje příští týden?