Krokoměry – VII. díl

Krokoměry – VII. díl. Co z toho bude?
Projekt s krokoměry ve třech školách v ČR se přehoupnul do dalšího týdne. K čemu to všechno? Vědci z Olomoucké univerzity připravují pro školy návod, jak žáky motivovat k většímu pohybu s pomocí fitness krokoměrů. Jedná se o metodiku, která shrne celé 4 roky měření a pozorování. Proto máme fitness krokoměry Garmin i u nás ve škole.Samozřejmě se nezapomíná na žáky, kteří se projektu účastní. Jak jsem již psala v minulém reportu, pro nejlepší „krokaře“ máme dárek od společnosti Garmin. Bez žáků zapojených do projektu by chyběla data, bez kterých by nebyl možný výzkum. Proto všichni aktivně zapojení žáci do projektu budou losováni o ceny. Led svítilny na kolo, psací bloky, bezdrátová sluchátka, voucher na možnost pěšího výletu přímo s paní učitelkou Macháňovou a další krásné ceny (viz důkazné foto). Každý má šanci na nějaký ten dárek. K tomu na konci roku výlet do Olomouckého sportovního centra Baluo. Je vidět, že si Olomoucká univerzita váží škol a žáků zapojených do projektu.
A teď k výsledkům. Oproti předchozím týdnům došlo v naší škole ke značnému nárůstů počtu aktivních žáků a tím stoupl i výsledek průměrné hodnoty na každého žáka.
Školním vítězem se stal již potřetí Tomáš Chalánek (164 936)!. Na druhém místě se usadil Adrian Juřica (157 394) a třetí Maruška Březíková (125 153). Bramboru „bere“ Adélka Rumianová (103 931).
V soutěži mezi osmnácti zapojenými třídami jsme ztratili vedoucí pozice. Úctyhodný výkon v průměrném počtu kroků na žáka předvedla 7.D (99 992), před 6.C z Poděbrad. Třetí místo získala naše 6.C…BOŽÍ!
V meziškolní soutěži poprvé neobsadila první místo ZŠ Vsetín, ale poprvé se to povedlo naší škole (67 233). ZŠ Rokytnice na druhém místě získala (58 375) a třetí Poděbrady (51 162).
Jak bylo napsáno v úvodu. Máme se stále na co těšit.
Poslední 3 týdny do konce… tak ZA-BE-REM!

Share Button