Výsledky devátého týdne projektu – Krokoměry ve škole, díl VIIII.

S krátkou vánoční přestávkou přináším výsledky z posledního soutěžního týdne projektu, kdy byly porovnávány výsledky v pomyslné soutěži mezi žáky naší školy, ZŠ Hranice a ZŠ Poděbrady.
Krokoměry Garmin budou mít žáci zapůjčeny i nadále až do prvních týdnů v lednu (když COVID opatření dovolí). Poté je na nějakou dobu vrátí do Olomouce. Po vyhodnocení všech výsledků se projekt zopakuje v jarních měsících ještě jednou.

Každý žák školy, který si dokázal dokončit instalace a nastavení programu Garmin Connect a Fitrockr dostane drobný dárek. Žáci, kteří dlouhodobě dosahovali nejlepších výsledků dostanou dárek hodnotnější. Žáci, kteří se do fitrockru připojí i v dalších dnech a budou synchronizovat, dostanou rovněž drobnou odměnu.
Pozorný čtenář průběžných článků jistě na výsledcích vidí, zda krokoměry motivují žáky k většímu pohybu. Motivace je velmi zřejmá zejména u třídy 7. B, kde Filip Frydrych dokázal nakonec sesadit našeho úřadujícího mistra v krokování Tomáše Chalánka a to výsledkem 203 891 kroků/týden. Velký boj byl zaznamenám i v třídě 6.D, kde nakonec minulý týden zvítězil Jaromír Jiříček (191 642 kroků) před Maruškou Březíkovou (150 379) a Klárkou Šulákovou (111 319). Více z celkového pořadí v tabulce.
V meziškolní soutěži vyhrála opět naše škola (jupí!). Průměrný počet kroků na žáka naší školy za minulý týden byl 72 503. Naše ZŠ Vsetín, Rokytnice měla průměr 64 914 kroků a ZŠ Poděbrady 59 419 kroků.
V průměrném počtu kroků na třídu vyhrála třída 6.A ze Vsetína (113 795), před naší druhou 6.D (106 183) a učiteli (96 026).
Děkujeme touto cestou všem žáků zapojeným do projektu. Děkujeme jejím rodičům za podporu a pomoc při řešení technických problémů.
Těšíme se na další pokračování projektu. V dalších článcích budou zveřejněny některé výsledky.
Krokoměry noste i nadále. Ať se můžou výsledky i nadále mimo soutěž porovnávat.
Krásné prázdniny…
Projekt je realizován z grantu TAČR, číslo TL02000033
Share Button