Májové tvoření 2022 zná své vítěze!!!

V sobotu 28. května se u nás ve škole po dvouleté covidové pauze konal sedmý ročník výtvarné soutěže Májové tvoření. Malí i větší výtvarníci od rána pracovali na výtvarných úkolech, které se tentokrát týkaly cestování. Kreslili i zátiší spjatá s cestami- ať už do lesa na houby, nebo do větších dálek. S klidným srdcem můžeme konstatovat, že máme v našem regionu spousty skvělých mladých výtvarníků, protože díla vznikla vskutku skvělá. Malovat k nám přišly  děti  z Máje,  Šromoťáku, Struhlovska, Všechovic, Nového Jičína  a nejdelší cestu vážil jeden malíř až ze Staré Boleslavi.

Rozhodnout o těch nejlepších bylo náročné, my však chceme moc poděkovat porotě, která tento úkol jako vždy zvládla s přehledem. Jsme nadšeni, že v ní opět usedl přerovský malíř, pan Lubomír Dostál, výtvarnice a učitelky výtvarné výchovy Pavlína Mazurová a Eva Vojtěšková a také naše milé paní zástupkyně Jitka Jakešová a Staňka Škrobánková.

No a jak to tedy dopadlo?

V 1. kategorii- 1.Sam Lukáš (Šrom.), 2. Monča Potěšilová (Máj) 3. Nikča Býčková(Máj)

V 2. kategorii- 1. Natálka Randýsková(Máj), 2. Ellen Metelková(Šrom.), 3. Aneta Christelová(Máj)

Ve 3. kategorii- 1. Maruška Jandová(Máj),2. Millie Holčáková(Máj), 3. Ondra Šimek(Stará Boleslav)

Ve 4. kategorii- 1.Amálka Kuchaříková (Všech.), 2. Eliška Bělocká(Máj), 3. Lukáš Wolf( Všech)

Díky grantu města Hranice a sponzorským darům jsme mohli bohatě odměnit všechny účastníky, za což jsme velmi vděční. Děkujeme tedy společnosti Antalis, LevelPro, Cetris, Kunst, BBC Hranice, PP Autocentrum.

Akce se vydařila a my se těšíme vzhůru do osmičky! 🙂

J. Zichová

 

Share Button