S nástupem do školy připravujeme pro žáky 1. tříd každoročně projekt s názvem Bezpečně do školy. Cílem je prvňáčky seznámit se základními dopravními značkami, s důležitými telefonními čísly a s pravidly bezpečného
chování chodců a cyklistů v silničním provozu.
Také letos za dětmi přišel strážník Městské policie v Hranicích. Povídal si s námi o tom, jak máme reagovat v různých situacích, abychom chránili sebe a byli také ohleduplní k ostatním. Potom jsme se všichni vydali na vycházku do okolí školy. Poznávali jsme dopravní značky a učili se přecházet silnici po přechodech pro chodce. 
Další část projektu proběhla ve třídě a na školním hřišti. Děti, oblečené v barvách semaforu, plnily hravou formou nejrůznější úkoly zaměřené na dopravní výchovu. S nadšením se setkala jízda na koloběžce podle dopravních značek. Prvňáčci se velmi snažili, neboť odměnou byl pro ně ŘIDIČSKÝ PRŮKAZ NA KOLOBĚŽKU. Všem gratulujeme k jeho získání!
Věříme, že děti získaly spoustu důležitých dovedností a užily si vyučování zase trochu jinak
Paní učitelky z 1.tříd.

Více fotografií našich prvňáčků najdete na školním instagramu a facebooku 🙂