Sobota v naší škole patřila více než stovce dětských výtvarných talentů. 13. května totiž proběhl osmý ročník výtvarné soutěže Májové tvoření. A jak to všechno probíhalo? V 9 hodin se v sále u uvítání sešlo 104 dětí z regionálních základních škol.( 1. Máj, Struhlovsko, Šromotovo, Hustopeče, Všechovice a dokonce i z Nového Jičína a Prostějova). Podle věku pak děti  tvořily podle zadaných témat. Hlavním tématem letošního ročníku bylo „Jídlo“. Nejmenší tvořili obrázky na základě pohádky, největší zase zátiší. Vznikla skutečně pozoruhodná díla a bylo velmi náročné vybrat ty nejlepší. Odborná porota ve složení Pavlína Mazurová, Lubomír Dostál, Eva Vojtěšková, Jitka Jakešová a Stanislava Šrobánková se s tímto nelehkým úkolem poprala a rozhodla takto:

1. kategorie- děti z 1. a 2. tříd

1. místo- Maruška Bartošová – 1. máj

2. místo- Kristýnka Císařová -1. máj

3. místo – Emmička Buršová – Šromotovo

2. kategorie- děti z 3.-5. tříd

1. místo- Hoang Thi Anna- Všechovice

2. místo- Nikča Zapletalová – Všechovice

3. místo – Monča Potěšilová – 1. máj

3. kategorie- děti z 6. a 7. tříd

1. místo- Maruška Jandová -1. máj

2. místo – Terezka Juráňová – Struhlovsko

3. místo – Aneta Christelová – 1. máj

4. kategorie- děti z 8. a 9. tříd

1. místo-Kateřina Šatánková- Struhlovsko

2. místo – Amálie Kuchaříková- Všechovice

3. místo – Ema Koutná – Všechovice

Všechny práce však byly krásné a nápadité a díky grantu města Hranice a sponzorům (Cetris, LevelPro, Antalis, Kunst, PP Autocentrum, BBC Group) byly oceněny úplně všechny děti.

Gratulujeme vítězům, děkujeme všem dětem za účast, děkujeme za podporu také jejich učitelům, kteří je na soutěž vyslali nebo i doprovodili.

V neposlední řadě patří velký dík všem kolegyním, které pomáhaly s organizací soutěže, rodičům, kteří podporují své děti a přišli nám v sobotu vytvořit krásnou atmosféru. DĚKUJEME!

Už teď se těšíme na další ročník, jak se v máji na Máji bude tvořit.

Jana Zichová a Petra Kuchařová- organizátorky soutěže

Více fotografií na : https://www.instagram.com/p/CsQ6Qq7olGC/